Milaim Zeka: Mos t’kish qenë NATO e Hovenier, djemtë e Njësisë Speciale ishin vra një nga një në veri

Analisti Milaim Zeka ishte i ftuar në emisionin “Era Verë” me bashkëshorten dhe vajzën e tij të vogël.

Mes tjerash, ai komentoi edhe zhvillimet e fundit në veri të Kosovës.

Sipas tij, nëse s’do të ishin NATO e Ambasadori Hovenier, pjesëtarët e Njësisë Speciale do të ishin vrarë në veri.

“Forcat elitare të Serbisë me armët më moderne kanë qenë brenda territorit të Kosovës, në veriun e Kosovës dhe mos të kishte qenë NATO-ja në krye me ambasadorin e SHBA-së me kërcnu Vuçiqin, djemtë tonë të njësisë speciale ishin vra një nga një”, deklaroi mes tjerash ai.

Detajet e tjera i gjeni në videon më poshtë.