Konfirmohet arratisja e Enver Sekiraqës, Policia: Nuk e gjetëm në shtëpi, kemi informuar të gjitha vendkalimet kufitare

Policia e Kosovës ka konfirmuar se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim dhe ndalim në të gjitha vendkalimet kufitare dhe drejtoritë rajonale policore, ndaj Enver Sekiraqës, pasi I njëjti nuk u has në shtëpinë e tij për dy ditë radhazi. Kërkimi I tij filloi pas një aktvendimi të pranuar të Gjykatës së Apelit, të … Read more

Lajçi “shpërthen” ndaj Ramës: Përqafohet me Vuçiqin, për Albinin s’e lëvizë të pasmen e perm****!

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, i ka reaguar ashpër kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, për përshëndetjen e “ftohtë” me homologun e tij nga Kosova Albin Kurti. Të dy kryeministrat u takuan në margjina të Samitit të Kotorit në Mal të Zi, ku morën pjesë liderët nga Ballkani Perëndimor dhe Bashkimi Evropian. Lajçi ka kritikuar Ramën … Read more

Rrëfimi rrënqethës i 18-vjeçares nga Istogu që jeton në Mitrovicë, nuk u pranua në shkollë se “ishte me aftësi të kufizuara”

Eliza Deliu, një vajzë 18 vjeçe nga Istogu që prej 9 vitesh jeton në Mitrovicë, ka rrëfyer vështirësitë në jetë, për shkak të një problemi në këmbë që nga lindja. Ajo thotë se nuk ka mundur të shkojë në shkollë në vendlindje dhe familja e saj u shpërngul në Mitrovicë për t’iu mundësuar arsimimi. Eliza … Read more

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

yson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit.Të dy boksierët kanë arritur në stadium dhe po bëjnë përgatitjet finale.  Ndeshjen mund ta shihni LIVE duke klikuar KËTU

“Britanikët po përdorin një truk të ri”, Vuçiç zbulon se ia ka frikën Greqisë se mund të njohë Kosovën

Aleksandër Vuçiç e thotë hapur: “kundërshtarët e Serbisë janë Berlini, Londra dhe Uashingtoni”. Duke folur për rezolutën që dënon gjenocidin në Srebrenicë, presidenti serb pretendoi se do të luftojë kundër fuqive të mëdha në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, por pranoi se në fund, vendi i tij do të humbë. Vuçiç tha për … Read more

Qëndroi ulur kur Kurti hyri në zyrën ku ndodhej edhe O’Brien, Rama flet për fotografinë që u bë virale dje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur lidhur me fotografinë që u bë dje virale, ku ai shihej duke qëndruar ulur kur Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, hyri në një zyre ku Rama po qëndronte me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, James O’Brien dhe të dërguarin e Francës për Ballkanin Perëndimor, Rene Troccaz. Rama ka sqaruar se … Read more

“Vuçiq po lodhet kot”, avokati shqiptar jep ‘lajmin e keq’ për Serbinë e Greqinë – flet për “botën shqiptare”

Avokati shqiptar, Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër presindentin serb, Aleksandar Vucciq, derisa tha se nuk është në gjendje ta kuptojë që ngritja e Shqipërisë dhe Kosovës është domosdoshmëri historike. Ngjela në postimin e tij në Facebbok komentoi edhe vizitën e fundit të Vucciq në Kinë, ku tha se po lodhet kot me vizitat e tij … Read more