Genc Prelvukaj poston foto nga matura e të birit, nuk mungon as Eni

Tradicionalisht përfundimi i shkollës është shënuar duke organizuar Mbrëmjen e Maturës. Kjo është aplikuar edhe këtë vit. Këngëtari Genc Prelvukaj ka ndarë me ndjekësit e tij një foto me të birin e tij, nga kjo ditë e veçantë e këtij të fundit. Në imazhet e ndara shihet edhe bashkëshortja e Gencit, Eni, të cilët kanë … Read more

Konfirmohet arratisja e Enver Sekiraqës, Policia: Nuk e gjetëm në shtëpi, kemi informuar të gjitha vendkalimet kufitare

Policia e Kosovës ka konfirmuar se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim dhe ndalim në të gjitha vendkalimet kufitare dhe drejtoritë rajonale policore, ndaj Enver Sekiraqës, pasi I njëjti nuk u has në shtëpinë e tij për dy ditë radhazi. Kërkimi I tij filloi pas një aktvendimi të pranuar të Gjykatës së Apelit, të … Read more

Lajçi “shpërthen” ndaj Ramës: Përqafohet me Vuçiqin, për Albinin s’e lëvizë të pasmen e perm****!

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, i ka reaguar ashpër kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, për përshëndetjen e “ftohtë” me homologun e tij nga Kosova Albin Kurti. Të dy kryeministrat u takuan në margjina të Samitit të Kotorit në Mal të Zi, ku morën pjesë liderët nga Ballkani Perëndimor dhe Bashkimi Evropian. Lajçi ka kritikuar Ramën … Read more

Rrëfimi rrënqethës i 18-vjeçares nga Istogu që jeton në Mitrovicë, nuk u pranua në shkollë se “ishte me aftësi të kufizuara”

Eliza Deliu, një vajzë 18 vjeçe nga Istogu që prej 9 vitesh jeton në Mitrovicë, ka rrëfyer vështirësitë në jetë, për shkak të një problemi në këmbë që nga lindja. Ajo thotë se nuk ka mundur të shkojë në shkollë në vendlindje dhe familja e saj u shpërngul në Mitrovicë për t’iu mundësuar arsimimi. Eliza … Read more

Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Blero Muharremi, i ftuar në emisionin argëtues “S’e luan topi”, ka ndarë me publikun shumë detaje intime nga jeta e tij personale. Ajo që pritej të ishte një intervistë standarde, u kthye në një udhëtim emocional për Bleron kur stafi i emisionit vendosi të bëjë një surprizë të veçantë duke përdorur … Read more

Luiz Ejlli dhe Getoar Selimi kopjojnë klipin e këngës së re?

Getoar Selimi dhe Luiz Ejlli janë bërë bashkë dhe kanë publikuar këngën ”Ding Ding”. Imazhi i ngjyrshëm dhe i plotë me energji tregon dy këngëtarët në një sfond të freskët dhe të gjallë, premtues për një klip që mbart një frymë të re dhe një ndjesi feste. Mirëpo në rrjet, po qarkullon se kënga e … Read more