KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

yson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit.Të dy boksierët kanë arritur në stadium dhe po bëjnë përgatitjet finale.  Ndeshjen mund ta shihni LIVE duke klikuar KËTU

“Mos ec si me pas çliruar Francën”, Qeqa Krelani, Zhegrovës: Normal që po më shkon nerva (FOTO)

Dje u zhvillua  ceremonia e shpalljes së lojtarit dhe formacionit më të mirë në kampionatin francez, La Ligue 1. Në mesin e të nominuarve ishte edhe reprezentuesi i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, raporton Open-TV. Gazetarja e njohur kosovare, Qeqa Krelani i ka reaguar Zhegrovës për mënyrën e ecjes së tij gjatë shkuarjes për në … Read more

Me syze e kostum, Zhegrova me stil ndryshe arrin në ceremoninë e më të mirëve të Ligue 1

Këtë të hënë, trofetë e UNFP do të jepen në Pavillon d’Armenonville në Paris. Pesë të nominuarit në secilën kategori u zbuluan në fund të prillit, teksa fituesit dihen sonte në këtë ceremoni të 32-të. Kujtojmë se i nominuar për lojtarin më të mirë të Vitit në Francë është edhe futbollisti kosovar, Edon Zhegrova. Rreth … Read more

Nuk u lejua të futej në lojë për dy minuta, Messi gjen një kamerë anësore dhe shpërthen ndaj MLS-së

Inter Miami ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim Montreal Impact me rezultat 2-3. E pabesueshme, por e vërtetë është se Lionel Messi nuk ka shënuar ose nuk ka asistuar në këtë duel. Megjithatë video e yllit argjentinas është bërë virale në rrjetet sociale, kësaj radhe jo për ndonjë gol të tij, por … Read more

​Kuka për Majlindën: I tregove botës vlerat e femrës shqiptare

Mbretëresha e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi sot feston datëlindjen e saj. Xhudistja nga Peja gjatë karrierës së saj ka fituar medalje të shumta evropiane e botërore, duke thyer barriera të shumta, sidomos në shtete të mëdha botërore që nuk e kanë njohur Kosovën si shtet. Me rastin e datëlindjes së saj, trajneri Driton Kuka duke … Read more

Enis Bardhi realizon gol të bukur nga goditja e dënimit (VIDEO)

Enis Bardhi ka shënuar një gol të bukur me Trabzonsporin ndaj Samsunsporit, në kuadër të Superligës së Turqisë. Bardhi e realizoi golin në minutën e 32’, duke shënuar nga goditja e dënimit. Kur po zhvillohet minuta e 50’, Trabzonspori ëshëtë duke pësuar humbje me rezultat 3-1. /Klankosova.tv.

Robin Krasniqi triumfon ndaj Jorge Silva me vendim të gjyqtarëve

Robin Krasniqi ka shënuar fitore në meçin kryesor të mbrëmjes në Augsburg të Gjermanisë. Boksieri nga Juniku triumfoi me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj boksierit portugez, Jorge Silva. Krasniqi dominoi tërë meçin, duke mos e vënë në dyshim asnjëherë fitoren. Për Krasniqin, kjo ishte lufta e parë për këtë vit. Haxhi Krasniqi nga 61 meçe … Read more