Geci i drejtohet Grenellit: Merri këta politikanë shqiptarë, shkoni në Beograd

Deklarata bombastie ka dhënë midis Serbisë, ish i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi.
Richard Grenell, në Beogradi ka kërkuar që KFOR-i të largohet nga Kosova, dhe Serbisë të mos i kërkohet njohja e Kosovës.

Ai gjithashtu ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi ku ka fajësuar kryeministrin Albin Kurti.

“Një është fakti që ky proces drejtohet nga evropianët dhe tjera është qeveria e drejtuar nga Albin Kurti”, është shprehur Grenell në një ligjëratë para studentëve të Fakultetit të Shkencave Politike në Beograd.

Pas kësaj deklaratë të Grenellit kanë vërshuar reagimet në Kosovë.

Një reagim të ashpër e ka bërë edhe veprimtari i LDK-së, Halil Geci.

Ai ka fyer Grenellin, Edi Ramën, PDK-në, Isa Mustafën dhe Lumir Abdixhikun, duke kërkuar që të shkojnë në Beograd.

“Grenell merri këta dylberat e LDK-së, edhe Edi Efendiun, Isa Mustafën, Lumin e rruar, dhe disa mbështetës, si dhe komplet PDKUCAT dhe çoj në Beograd, thirrne Sheshelin le tua siguron një sallon kupleraj në center Sava e q… njëri tjetrin në b…!

E kur të lodheni vjen Shesheli e ju q.. tanve me rend, se kështu e don rendi….!”, shkruan Geci në facebook