GJENERALI Shqiptar “Zemer Luan” I Dergon Porosine E Forte Vuçiqit

Gjenerali shqiptar i dërgon porosinë e fortë Vuçiqit pas deklaratës për Bashën dhe Berishën.Ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka komentuar pas deklaratës së presidentit serb Aleksandar Vuçiq, se pas “Lulzim Bashës qëndron Sali Berisha”.Teksa e ka quajtur “vëlla” dhe “ortak” të Edi Ramës, Demiraj ka thënë se pas kryeministrit shqi,ptar qëndron vet min,istri i kasapit Slobod,an Millosheviq, përcjell Bota sot.Sipas tij, Rama dhe Vuçiqi janë në pan,ik, për “revoluc,ionin që do të ndodhë në 25 prill” në Shqipëri.Gjenerali shqiptar i ka dërguar edhe një porosi Vuçiqit, duke thënë se Basha dhe Berisha nuk janë anti-shqiptarë si Rama.Postimi i plotë i Demirajt në Facebook:

Të dashur bashkëkombas!Presidenti i Serbisë, “vëllai” dhe “ortaku” i kryeministrit Rama, Albanofobi Aleksandër Vuçiq ka folur në një intervistë për mediat vendase “Fokus B92” rreth zgjedhjeve në Shqipëri që do të zhvilloh,en në 25 prill duke deklaruar se: “Pas Lulzim Bashës qëndr,on Sali Berisha dhe ju e dini, e gjithë historia pas saj nga veriu i Shqipërisë me gjithë barrën e së ka,luarës, por kjo është çështje e tyre. Dhe sigurisht që unë jam krenar që jam pengesa e tyre më e madhe sep,se ata flasin hapur për kri,jimin e Shqipërisë së Madhe. Dhe ata flasin hapur për këtë gjë dhe askush nuk reagon”.Në real,itet, përpos faktit që është tashmë i njohur nga të gjithë që pas Ramës dhe pengimit të Shqipërisë në rrugën e anëtarësimit në BE qëndron vetë ministri i kasapit Millosheviç, i cili dirigjon çdo veprim dhe politikë të jashtme të qeverisë Rama, tashmë dyshja Rama-Vuçiq janë në panik për revo,lucionin që do të ndodhë në 25 prill.

Kaq i dëshpëruar është Edi Rama nga disfata e plotë e zgjedhjeve të prillit, sa që në shkelje të parimeve ndërkombëtare, për mos përzierje në çështje të brendshme sidomos gjatë fushatave elektrorale, ka kër,kuar ndihmë nga anti-shqiptari më i madh në botë Aleksandër Vuçiq.I bëjmë përsëri me dije Vuçiq që “të mos e kruajë me gj,ethe fiku”, sepse Sali Berisha dhe Lulzim Basha apo Partia Demokratike e Shqipërisë, nuk janë Rama dhe as bashkëpun,ëtorët tuaj an,ti-shqiptarë.D.D. Tiranë.