Kida bëhet artistja e parë shqiptare që ka tre këngë me mbi 100 milionë klikime në YouTube

Kida është ndër artistet më të suksesshme shqiptare që ndër vite ka sjellur hite të shumta muzikore.

Edhe këtë vit këngëtarja e njohur ka vazhduar me intensitet të njëjtë duke vazhduar të jetë aktive me projekte të shumta dhe mbrëmje muzikore.

Një sukses të madh, Orhidea Latifi (emri i plotë) e ka arritur edhe së fundmi duke u bërë artistja e parë shqiptare që tashmë ka tre këngë me mbi 100 milionë klikime në YouTube secila.

Foto: Kida/Instagram

Lajmin për thyerjen e këtij rekordi e ka bërë të ditur edhe këngëtarja e cila e ka shpërndarë në InstaStory.

Këtë sukses Kida e arriti me këngët “Dale” që e solli në bashkëpunim me Butrint Imerin dhe Ledri Vulën, “PP” me Mozzik dhe “Tela” me Ermal Fejzullahun.

Reklama

Foto: Kida/Instagram

Kjo e bën Kidën të vetmen artiste në industrinë e muzikës shqiptare që arrin një sukses të tillë.

Ndërkaq, kujtojmë që kënga e fundit e Kidës është një bashkëpunim tjetër me Butrint Imerin “AM/PM”.

Këngëtarët sollën duetin e tyre të dytë së bashku në korrik të këtij viti dhe deri më tani ka grumbulluar mbi 27 milionë klikime. /Telegrafi/