Shkëlzen Gashi ‘shpërthen’ me kritika ndaj Vlora Çitakut: Keni vjedh edhe në fondet e luftës!

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku tha se kryeministri Kurti sot i ofendoi bashkatdhetarët në diasporë duke i quajtur analfabetë.

E ndaj kësaj deklarate të Çitakut, ka reaguar ish-këshilltari i Kurtit, Shkëlzen Gashi.

Ai në një postim në Facebook iu referua Çitakut si “përfaqësuese e regjimit që e sundoi Kosovën për dy dekada”.

“Bashkatdhetarët i keni ofendu ju regjimi i kalumë sepse me sistemin arsimor që e keni kriju për dy dekada, keni prodhu njerëz për asistencë sociale dhe punëtorë krahu për vendet e BE-së”, u shpreh Gashi.

Postimi i plotë

përfaqësuesja e regjimit që e sundoi kosovën për dy dekada, paska thanë se ‘kryeministri kurti i ka ofendu bashkatdhetarët tanë në diasporë’.

bashkatdhetarët i keni ofendu ju regjimi i kalumë sepse me sistemin arsimor që e keni kriju për dy dekada, keni prodhu njerëz për asistencë sociale dhe punëtorë krahu për vendet e be-së.

p.s.

taksat që bashkatdhetarët tanë i kanë mbledhë për me e çliru kosovën, ju jau keni vjedhë. ku ka ma ofenduese se kjo?