Nese vuani nga reumatizma, ju duhet vetem pak hudher per ta kurar

Shtypni dy thelbinj hudhre dhe kalojini në mikser. Shtoni në mikser një limon të qëruar dhe një lugë çaji me mjaltë. Grijini bashkë. Kurën pijeni gjatë gjithë ditës. Mënyra e dytë është që të përzieni dy thelbinj të shtypur të hudhrës me dy lugë gjelle me mjaltë. Shtoni ujë sipas dëshirës dhe lëngun pijeni sa herë të dëshironi.

Squeeze two cloves of garlic and pass it into the mixer. Add a peeled lemon and a teaspoon of honey to the mixer. Grill them together. Drink the cure throughout the day. The second way is to mix two crushed garlic cloves with two tablespoons of honey. Add water as desired and drink the liquid as many times as you want.