Befasohet Gjithë Europa / Gazetari Gjerman Lavdëron Presidenten Osmani

Markus Preiß, drejtues i studios ARD Europe në Bruksel, i ka bërë përshtypje paraqitja e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani para samitit të krerëve të BE-së me liderët e Ballkanit Perëndimor.
Gazetari gjerman e vlerësoi Osmanin si shembull se si bëhet komunikimi politik.

Mustafa thirrje deputetëve të VV’së që të votojnë pro tërheqjes së Trustit…

“Nëse doni të shihni se sa mirë bëhet komunikimi politik, duhet ta shikoni paraqitjen e sotme të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani. E qartë kristal, argumentuese, e diferencuar, pozitive dhe retorikisht e përsosur”, shkroi ai në Twittter.