Prifti i Ulqinit dhe ish-ushtari i UÇK-së që ka vizituar 99% të territorit shqiptar (VIDEO)

Dom Gabrieli është një prift nga Ulqini, i cili e ka vizituar 99 për qind të territorit shqiptar.

Ai ka për qëllim të vizitojë të gjithë tokën shqiptare.

Gabrieli në rini ishte edhe ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton Abcnews.al, përcjell Klankosova.tv.

Por, kush është prifti i Ulqinit dhe ish-ushtari i UÇK-së?

Ndiqeni kronikën e bashkangjitur më poshtë.