Gazetari i njohur “trondit” Kosoven – Albin Kurti i tha Donika Gervalles -“Të shkarkoj si Agim Veliun”

Analisti Parim Olluri, ka deklaruar se ka kr.is,je mes koalicionit qeverisës VV-Lista GUXO.Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Olluri ka treguar sipas tij arsyen se përse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e mori me vete kryediplomaten, Donika Gërvalla Schëarz, në udhëtimin zyrtar drejt Francës.Sipas analistit, ka ac.ar,im ra.por,tesh mes kryeministrit dhe ministres së Jashtme dhe komunikimi i tyre i fundit ka qenë kër.cën.imi “Të shkarkoj si Agim Veliun”.

“Komunikimi i fundit mes kryeministrit dhe kryediplomates ka qene ker.cen.imi “Te shkarkoj si Agim Veliun”. Kjo eshte kr.is.ja me madhe deri me tash mes koalicionit qeverises VV-Lista Guxo.”, ka shkruar Olluri në Facebook.Kujtojmë se në vizitën e fundit zyrtare të kryeministrit, ku u prit në Paris nga presidenti francez, Emmanuel Macron, Kurti ishte i shoqëruar nga dy zëvendëskryeministrat, Besnik Bislimi dhe Emilja Rexhepi.