Papa Françesku bën shqiponjën, Rama ndan momentin para përballjes me Spanjën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë një foto të Papa Françeskut duke bërë shqiponjën, simbolin e të gjithë shqiptarëve anë e mbanë botës.

Kjo foto është ndarë ne facebook-un e Ramës, pak minuta para se të nis ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës.

Shqipëria duhet ta tregojë vetën në këtë ndeshje, për të ecur tutje në Kampionatin Evropian.