Pse e ka kapur kaq keq Ilir Shaqiri me kosovarët?

Ilir Shaqiri prej shumë vitesh jeton dhe vepron në Itali.

Dikur ishte pjesë e spektakleve të mëdha atje, por tani në të 50-tat e tij angazhim primar i ka kurset që mbanë me të rinjë që pretendojnë të bëhen valltar, apo balerinë.

Shaqiri, është angazhuar periodikisht në shou të ndryshëm në Shqipëri, ku zakonisht ka qenë pjesë e paneleve vlerësuese në programe televizive vallëzimi.

Siç dihet, ai e fitoi edhe “Big Brother VIP Albania” .

Gjatë qëndrimit në shtëpinë e “BBV”, Iliri ka treguar averzion ndaj dy kosovarëve, Dj PM dhe Dj Dagz.

Njejtë po ndodh edhe në “Dance Albania” ku aktualisht është kryetar i jurisë, e ku nuk po e kursen ironinë, thumbat dhe kritikat banale ndaj pjesmarrëseve nga Kosova.

PSE?/Kosovarja/