Uran Ismaili i kthehet televizionit, tregon pse nuk doli në intervista nga gara për Prishtinën

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, pas humbjes në garën për të parin e Prishtinës, nuk ka qenë shumë prezent në media.

Sonte i ftuar në “Pressing” të T7, Ismaili ka treguar arsyen.

“Konferenca për shtyp kam majt, natyrisht që fakti që kam jep dorëheqje nga deputeti gjatë kohës së zgjedhjeve, ndoshta më ka largu pak nga televizioni. Por unë bëj hajgare them sa kam qenë në ekranet e njerëzve në atë kohën e zgjedhjeve e kam plotësu normën për nja 3 vite me radhë. Ka pasë nevoje me reflektu nga koha e qeverisjes lokale, ka qenë tejet e rëndësishmë mos të vazhdojë me avazin e njëjtë të problemeve lokale, por të shohim pak se çka po ndodh ta kemi fokusin te qeverisja nacionale. Mendimi im është që ka pasur mjaftueshëm kohë dhe jo çdoherë duhet me qenë aktiv me qenë në studio televizive, mundesh me qenë pranë partisë, unë kam pozicion partiak. Jemi duke u përgatitur që të kemi një parti që duhet dhe do të krijojë një platformë për më i fitu zgjedhjet e ardhshme. Gjithçka nuk është bërë në studio televizive, por tani jam kthyer edhe në studio televizive”, ka thënë ai. /GazetaExpress/