Tifozi u fut në fushë që t’i merrte autografin Messit, por gjërat nuk i shkuan sipas planit

Një tifoz që u fut në fushë u përpoq të merrte autografin e Lionel Messit gjatë fitores 3-0 të Argjentinës kundër Xhamajkës, por planet e tij u prishën kur sigurimi u përfshi.

Argjentinasët e vazhduan ecurinë e tyre mbresëlënëse të pamposhtur në 35 ndeshje gjatë një periudhe tre vjeçare, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi me dy, vulosën një fitore relativisht të drejtpërdrejtë në ndeshjen e tyre të parafundit përgatitor të Kupës së Botës.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë doli nga bankina në minutën e 55-të dhe u prit nga një turmë e gëzuar, derisa realizoi një gol nga loja e hapur dhe një nga gjuajtja e lirë.

Pas një prej golave ​​të Messit kundër skuadrës së Heimir Hallgrimsson, një tifoz i etur – që mbante në dorë një stilolaps – u përpoq të merrte nënshkrimin e sulmuesit të PSG -së pasi vrapoi nëpër Red Bull Arena.

Reklama
35-vjeçari u befasua nga reagimi i tifozit, por disa sekonda më vonë ai u përgatit për të nënshkruar shpinën e mbështetësit, megjithëse gjërat nuk ishin saktësisht të planifikuara kur sigurimi më në fund e kapi burrin. /Telegrafi/