Këshilltari kinez i Kurtit ia thotë valles në dasmën kosovare (VIDEO)

Këshilltari i kryeministrit Albin Kurti, amerikani me prejardhje kineze, Tienmu Ma, është parë duke vallëzuar në një dasmë në Kosovë.

Video ku Tienmu Ma është parë duke vallëzuar ka qarkulluar në rrjetin social Tik Tok. Nga video shihet që Tienmu Ma po e vallëzon mirë dhe me ritëm vallen kosovare. Kryeministri Kurti po vazhdon të këshillohet nga amerikani, të cilin e ka angazhuar që nga viti 2014.