Do të guxonit t’i vishnit? Çudia e radhës nga Balenciaga, shapka me gisht si shishe plastike

Marka luksoze e modës Balenciaga, një ndër më të kërkuarat dhe të preferuarat në treg, zbuloi një fushatë që promovonte një seri këpucësh shumë të vjetra por edhe të çuditshme.

Këpucët e shkatërruara u bënë virale në rrjet edhe për çmimin marramendës që ato shiteshin duke konsideruar sa “jashtëzakonisht të përdorura” ishin.

Pas kësaj shtëpia e modës lançoi çantat që ngjajnë si qese plehrash me vlerë 1470 paund, 1790 dollarë.

Ndërkohë Balenciaga ka guxuar përsëri, ndërsa do të nisë të shesë disa shapka si shishe që pa dyshim morën vëmendjen e njerëzve.

Siç shihet nga fotot, shapkat me gisht kanë evoluar në një stil të çuditshëm, që ka marrë reagime negative.