Në vend të ujit, futbollistja pi lëngun e kastravecëve ‘turshi’

Gjatë finales së Kupës KNBB në Holandë mes Den Haag dhe PSV (0-1) ka ndodhur diçka që s’e kemi parë asnjëherë.
Futbollistja Jannette van Belen u largua nga loja në minutën e 80’të dhe ishte ajo që na befasoi pasi u ulë në pankinë.

Në vend se të freskohej me ujë, ajo mori dhe piu lëngun e kastravecëve turshi.
Nuk e dimë nëse ky lëng është i preferuari i saj apo është urdhër i trajnerit.
23-vjeçarja gjatë këtij sezoni ka zhvilluar 17 ndeshje, ku ka shënar 2 gola dhe ka bërë 4 asisitme.