VIDEO/ Stuhi e fortë në Kroaci, era për pak sa nuk e ‘mori’ me vete një grua

Një stuhi e fortë përfshiu dje pjesë të Kroacisë, përfshirë Rijekën.
Në videon e publikuar në rrjetet sociale shihet se gruaja e paidentifikuar për pak sa nuk është marrë nga era.

Rrugët ishin përmbytur tashmë në orën 10 të mëngjesit. Stuhia shpërndau banorët e Rijekës dhe turistë nga Korz dhe sheshet përreth.

Në disa pjesë të qytetit dhe rrethinave të tij ka rënë breshër sa një bizele. Fatmirësisht nuk ka pasur probleme të mëdha në qarkullim.