Hoxha i Drenasit e fton Berat Buzhalën të bëhët musliman: “Emri ta la Fetullah

Dje u raportua se një banor i Sankocit të Drenasit ka ndrruar fenë dhe emrin e tij.

Ragipi nga mysliman u bë katolik duke marrë emrin e ri, Arbër.

Gazetari Berat Buzhala ka ironizuar me këtë veprim të ndodhur në kishën e Llapushnikut.

Krejt cka i mora lakmi drenicakut qe ish bo katolik ke emni.

E kish pase Ragip e kish pas bo Arber.

Ia ka vlejte. Perndryshe respekt per krejt ragipat.

Nuk eshte emen qaq i keq, ama nuk krahasohet me Arber”, ka shkruar Buzhala në profilin e tij në Facebook.

E i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i hoxhës nga Drenasi, Mulla Osman Musliu, transmeton DrenicaOnline.