Mjeku kardiolog më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore: Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne.

Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë është konceptuar nga një kardiolog i njohur europian. Burimi kryesor i proteinave në këtë dietë janë vezët.
Sigurisht mos harroni të ushtroni dhe aktivitet fizik sepse ka shumë rëndësi

Dita 1
Dreka: 1 portokall, 1 filxhan me kos dhe 1 vezë;
Darka: 2 vezë të ziera, 2 copa tost, gjysmë kastraveci, pak peshk dhe 2 domate;

Dita 2
Dreka: 1 portokall, 1 filxhan kos, 1 vezë e zier;
Darka: 125 gramë mish të kuq, një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer, një portokall;

Dita 3
Dreka: 1 kastravec, 1 portokall, 1 vezë e zierë;
Darka: 125 gramë mish i kuq, pak tost dhe një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer;

Dita 4
Dreka: tost, 1 portokall, 125 gr djathë;
Darka: e njëjtë si darkat e tjera;

Dita 5
Dreka: tost, 200 gr peshk i gatuar, 1 domate;
Darka: Karota të ziera dhe patate;