Që Dhoma juaj të ndriçoj nga pastërtia përdorni këto 2 përbërës dhe do të befasoheni..!?

Nëse ushqimi bie në fund të furrës dhe digjet, mos u brengosni. Ne në fakt kemi gjetur një metodë natyrale për ta pastruar atë dhe për ta bërë të duket si e re përsëri.

Çfarë ju duhet?
Lëngu i një limoni
4 lugë çaji sodë bikarbonati

100ml uthull
1 lugë gjelle shampon për enë
Një litër ujë

Procedura:
Në një enë, përzieni lëngun e limonit, sodën, uthullën, shamponin dhe ujin. Vendoseni përzierjen në furrë dhe lëreni të veprojë për 15/20 minuta. Më pas, pastrojeni me ujë të ngrohtë dhe çfarëdo njolle që ka mbetur në furrë nga ushqimi, do të largohet lehtë.