Valon Syla i drejtohet anëtarësisë së Vetëvendosjes: More kIIosharë, jeni gërrdia e Kosovës

AnaIisti Valon Syla, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka qenë i ashpër ndaj anëtarësisë së Lëvizjes Vetëvendosje, duke i akuzuar me fjalë nga më të rëndat, duhe mos e kursyer aspak fjalorin.

“More Kllosharë… ju jeni gërrdia edhe marria e Kosovës. Fryyymmmaaa…”, ka shkruar Syla në një postim në Facebook.

Postimi i plotë:

Çka keni bo ju poplli i Albin Kurtit që me fitu Liberalizim të Vizave

1. Keni gjujtë bazukë e molotov drejt parlamentit, veç me mbërri në pushtet.
2. Keni gjujtë lotësjellës mi pengu vendimet që i morrët pastaj vet masi e humbët kohën.
3. Keni rrejt për gjithçka.

4. I keni mbledh krejt budallët dhe llaskucat e partive të tjera, e kishe jeni ndryshimi.
5. Edhe hala vazhdoni me shitë kopalla, pa marrë asnjë hap as një vendim, për shtrejtimin e çmimeve, krizën ekonomike me pako të rimëkëmbjes, energjetikën dhe rritjen e rrogave minimale.
6. Keni kallxu poshtërsi dhe ligësi, përveç budallakisë.
Çka pritët. Çka keni bo ju që me ju jep dikush diçka?

More Kllosharë… ju jeni gërrdia edhe marria e Kosovës. Fryyymmmaaa…
#albanologji #vv #vlan #diplomaci #taslixhe #gramaçel