Krasniqi kritikon Kurtin pse tha ‘populli s’është ekspert’: Pse mos m’i harxhu paret e Trustit n’deti

Memli Krasniqi nga PDK i është përgjigjur kryeministrit Albin Kurti I cili tha se populli s’janë ekspertë’ në rastin e Trustit, transmeton Periskopi.

‘’Këta kishin dasht me mar fjalën, deputetët. Këtu po fol kryeministri, ministri e tash edhe ministrja. Murati me standartin e kryeministrit nuk guxon me folë për filozofi, po ky dul na citoi Platonin’’.

‘’Ekpertët nuk po ia dinë hallin popullit. Ka asi që nuk munden me mshelë muain. Ekprertët duhet me qenë të ndjeshëm ndaj kësaj pune. Bile kam prit që keni me pasë pak më shumë ekspertizë. Meqenëse po folë për ekspertizën’’.

‘’Unë sot e kam vështirë me kuptu cilës shkollë ekonomike Iitakoni. Ju s’jeni me asnjë shkollë sepse ju ka përzi e majta dhe e djathta. Bash me qato mjete dikush do me i haxhu në Shqipëri në familje. Me ju thanë rrini në shtëpi a, se s’bon me i harxhu në deti.’’.PERISKOPI/