Bekë, Abelard, Albin Kurti edhe 20 vjet në pushtet! Krrrrrk!

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat, Gazmend Islami ka kritikuar deputetët e Parlamentit të Kosovës, Bekë Berishën e AAK-së dhe Abelard Tahirin e PDK-së.

Përmes një postimi në Facebook, Islami thotë se, kur flasin këta dy deputetë edhe kundërshtarët më të mëdhenj të kryeminsitrit Albin Kurti i kthejnë në taborrin e tij.

Ai shkruan se këta nuk kanë asnjë fije intelekti dhe nuhatje politike.

Sipas tij, me këtë opozitë Kurti edhe 20 vjet rrin në pushtet.

Postimi i plotë:

Kur flet Bekë Berisha edhe Abelard Tahiri, edhe kundërshtarët më të mëdhej të Kurtit, i kthejnë në taborrin e tij.

Politikan pa asnjë fije intelekti dhe pa nuhatje politike! Me këtë opozitë dhe me këtë çasje të budallme, ky edhe 20 vjet rrinë në pushtet!

LDK-ja ka nuhatur këtë lojë, prandaj rrinë mirë!