Adelina Tahiri, me dorë në zemër këndon himnin e Maqedonisë së Veriut

Sonte në protestën e organizuar nga VMRO-DPMNE në Shkup, kundër qeverisë me moton “Boll më”, pjesëmarrëse ka qenë edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri.

Këngëtarja shqiptare Adelina Tahiri, sonte i është bashkuar interpretimit të himnit maqedonas.

Madje, në momentet e interpretimit, Tahiri ka vënë dorën në zemër dhe dukej se po e ndjente sikur të ishte himni i kombit të saj. /GazetaExpress/