Ngrihet A’larmi Në Beograd!!! “Albin Kurti “e ndali zgjerimin e Serbisë”, NDËRSA…

Vetëvendosje në Shqipëri përmes Boiken Abazit, ish kandidatit për deputet në Qarkun Tiranë, ka bërë pretendime mjaft të forta në të cilat thotë se kryeministri i Kosovës “ka frenuar ekspansionin e Serbisë” ndërsa kryeministri i Kosovës “po e fut në korsinë e shpejtë”.

Abazi përmes një statusi në Facebook ka denoncuar pjesëmarrjen e kryeminsitrit Rama në takimin tjetër online me presidentin serb Vuçiq dhe kryeministrin maqedon Zaev.

“Serbia as nuk është penduar, as nuk ka kërkuar falje, as nuk ka hequr dorë nga synimet grabitqare, por kjo nuk po e pengon KM Rama ta ftojë Serbinë të fusë kriminelë gjenocidialë në Shqipëri nga korsia e shpejtë.” – thotë z. Abazi.

Kujtojmë që Vetëvendosje në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri nuk kishte arritur të fitonte ndonjë ulëse në Kuvendin e Shqipërisë.