Ganimetja i kthehet Vjoses: “Thaçi me shokë është në Hagê se na ka pshtu mu e ty e tanë Kosovën”

Musliu: Lëri inatet zonja Presidente, Thaçi me shokët e tij nuk është në Hagë për ha,jni pulash, por sollën lirinë. Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar ndaj preside,ntes së Kosovës, Vjosa Osmani, pasi kjo e fundit u tak,ua me ish-presidentët, Fatmir Sejdiun, Atifete Jahjaga e Behgjet Pacollin.

Ajo tha se në këtë takim, Osmani nuk shprehi keqardhje për procesin që po zhvil,lohet në Hagë kundër UÇK-së, pra sipas saj, kundër një ish-presidenti të Kosovës dhe shokëve të tij.“Vjosa Osmanit edhe sot në takim me ish presidentët, nuk ja doli dot të kapërcej vogëlsinë e saj dhe të shprehte, të pakten për kurtuazi, keqardhje për procesin që po zhvi,llohet në Hagë kundër UÇK-s, pra kundër një ish Presidenti dhe shokëve të tij.

Sa e vo,ckël duhet të jet që nuk po ja del dot të lëj mbrapa inatet e saj personale!”, shkroi Musliu në Facebook.

Ajo po ashtu i kërkoi Osmanit që të flasë e të sillet si një presid,ente e vërtet.“Lëri inatet zonja Presidente sepse Presidenti Hashim Thaçi me shokët e tij nuk është në Hagë për ha,jni pulash por sepse bashkë me ta, me gratë dhe burrat më të mirë, ta sollën lir,inë dhe me këtë edhe mundësinë që ti sot të behësh Presidente.

Fillo të flasësh dhe të sillesh si një Presidente e vërtetë”, shtoi Musliu.Ndërsa, sot Osmani mbajti një takim me ish-presidentët e Kosovës, me të cilët u u pajtuan që vazhdimi,sht të konsultohen për çështje në interes të vendit.