Çfare po thone Amerikanet per marreveshjen Kosove-serbi! A po ndodh kjo gje me ne fund?!

Serwer nuk pret njē marrē,veshje Kosovē – Serbi kētē vit.Njohēsi amerikan i çēshtjeve tē Ballkanit, Daniel Serwer, nuk pret njē arritje tē marrē,veshjes Kosovē – Serbi kētē vit e po ashtu nuk pret qē sē shpejti tē ketē edhe takim mes kryeministrit tē Kosovēs, Albin Kurti dhe presidentit tē Serbisē, Aleksandar Vuçiq.

“Gjithmonē ka mundēsi, por unē dyshoj se do tē ndodhē kjo, e veçanērisht nuk do tē ndodhē para zgjedh,jeve nē Serbi”, ka thēnē Serwer pēr “Kosovo Online”.Ai nuk ēshtē shprehur optimist as pēr çēshtjen e liberali,zimit tē vizave pēr Kosovēn gjatē kētij viti.“Do tē ishte budallallēk ta prisja kētē, por shpresoj se do tē ndodhē nē vitin 2022.

Francezēt e holandezēt duhet t’i tregojnē Prishtinēs pse hezitojnē dhe t’i japin Prishtinēs njē mundēsi pēr t’i kēnaqur ata”, ka thēnē Serwer, shkruan ekonomia online, transmeton Klan Kosova.

Ai njēherēsh ka shtuar se do tē presē aktivi,tet mē tē madh tē SHBA-sē e Britanisē sē Madhe nē Ballkan. Ndērsa ka shtuar edhe se pret qē sē shpejti nē listēn e san,ksioneve ame,rikane tē ketē emra tjerē.Ndērkohē ka folur edhe pēr çēshtjen e tē pagje,turve, duke thēnē se duhet marrē pērgjegjēsi secila palē pēr informacionin qē mungon, pēr çdo vik ti,mē