KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

yson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit.Të dy boksierët kanë arritur në stadium dhe po bëjnë përgatitjet finale.  Ndeshjen mund ta shihni LIVE duke klikuar KËTU

“Britanikët po përdorin një truk të ri”, Vuçiç zbulon se ia ka frikën Greqisë se mund të njohë Kosovën

Aleksandër Vuçiç e thotë hapur: “kundërshtarët e Serbisë janë Berlini, Londra dhe Uashingtoni”. Duke folur për rezolutën që dënon gjenocidin në Srebrenicë, presidenti serb pretendoi se do të luftojë kundër fuqive të mëdha në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, por pranoi se në fund, vendi i tij do të humbë. Vuçiç tha për … Read more

Qëndroi ulur kur Kurti hyri në zyrën ku ndodhej edhe O’Brien, Rama flet për fotografinë që u bë virale dje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur lidhur me fotografinë që u bë dje virale, ku ai shihej duke qëndruar ulur kur Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, hyri në një zyre ku Rama po qëndronte me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, James O’Brien dhe të dërguarin e Francës për Ballkanin Perëndimor, Rene Troccaz. Rama ka sqaruar se … Read more

“Vuçiq po lodhet kot”, avokati shqiptar jep ‘lajmin e keq’ për Serbinë e Greqinë – flet për “botën shqiptare”

Avokati shqiptar, Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër presindentin serb, Aleksandar Vucciq, derisa tha se nuk është në gjendje ta kuptojë që ngritja e Shqipërisë dhe Kosovës është domosdoshmëri historike. Ngjela në postimin e tij në Facebbok komentoi edhe vizitën e fundit të Vucciq në Kinë, ku tha se po lodhet kot me vizitat e tij … Read more

Gjendet dokumenti në shqip i vitit 1881: Kush ep çiken n’turq, asht i djegun e i pjekun e i dalun

Zbulimi i Mark Palnikaj, shkrimi në alfabetin e shqipes 27 vjet përpara Kongresit të Manastirit, 1908. Një relacioni që i dërgohej Vatikanit, flet për një ngjarje të rëndë, që lidhet me përpjekjet e të krishterëve të mos integroheshin në myslimanë. Duket si një urdhër i prerë, si një reagim ndaj një gjëme të madhe, shoqëruar … Read more