Armend Muja i vetmi kandidat i dëshiruar në Mitrovicë, Beshiri: Për të s’paska kritere që thoshte ‘Vetëvensosje’

Ramadan Beshiri ka deklaruar se kandidat i vetëm për kryetar të degës së Vetëvendosjes në Mitrovicë është veç Armend Muja, transmeton Periskopi.

Ai shton se për të nuk pati kritere, siç u vunë ndaj Beshirit e të tjerëve.

Prej katër kandidatave në komunën e Mitrovicës është i vetëm Armend Muja. Është porta hapur. Vetëm ai është. Kriter për atë nuk paska qenë më 2015 kur ka thënë se VV është mendësi politike e viteve 90’ta, mendësi ekonomike e të 30’tave. Më 2016,është Vetëvensosje… dhe duke aludu se me Listën Serbe rezikon vendin kundërshtues. Pra kjo s’qenka kriter për Armend Mujën.’’, tha ai në Debat Plus./PERISKOPI/