Baton Haxhiu: Edi Rama eshte i barabart me Skenderbeun ndërsa Hashim Thaçi është i barabartë me…

Baton Haxhiu ne emisionin Opinion filloi nje debat shume te forte ne mes te analisteve pasi qe e cilesoi Edi Ramen si Skenderbeu i kesaj kohe.

Ai vazhdoi: “Me falni qe po ua them kete, por populli shqiptar duhet te ndihet me fat qe ka nje SKenderbe te sotshem, e qe eshte Rama. Nese nuk e keni ditur akoma, atehere do ta kuptoni me kohe”. Kjo deklarate nxiti debat por dhe te qeshura pa fund

Baton Haxhiu: Edi Rama eshte i barabart me Skenderbeun ndërsa Hashim Thaçi është i barabartë me Isa Boletinin.