Eurodeputeti: Serbia po vepron si aleati më i madh i Kremlinit në Evropë, kështu s’ka vend në BE

Eurodeputeti bullgar, Angel Dzhambazki, ka thënë se Serbia është duke bërë provokime të sponsorizuara ndaj Kosovës dhe Bosnje Hervegovinës.

“Serbia po vepron sikurse të jetë aleati më i madh i Kremlinit në Evropë”.

“Serbia në gjendjen e saj aktuale nuk ka vend në Bashkimin Evropian”, ka thënë Dzhambazki në Twitter.