“Jam dashuru në një malazez”/ Kimete Berisha “thumbon” Albin Kurtin dhe Ramën

Publicistja Kimete Berisha ka komentuar disa nga zhvillimet politike e shoqërore të ditëve të fundit.

Ajo ka folur për deklaratat e kryeministrit Albin Kurti lidhur me rastin e zh dukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Kurti ka thënë se Ukshin Hoti është zh dukur maksimalisht.

Po ashtu, është ndalur tek deklarata e kryeministrit Kurti, i cili ka deklaruar se “mund të ta fali tokën time – por jo tokën tënde”

“ – Pra, Albin Kurti nëse dëshiron, mund ta fal tokën e Kosovës, por fati ynë që ky nuk po ka dëshirë ta falë..

Postimi i plotë: