“I dashuri Mel, ti je i veçantë…”, mësuesja nga Prishtina i shkruan letër nxënësit të saj, babai i djalit e publikon

Mësuesja e shkollës fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë, Mimoza Zeqiri-Fazliu i ka shkruar një letër një prej nxënësve të saj më të mirë, Melit ku i uron gjitha të mirat pas përfundimit të klasës së pestë.
Letrën që mund ta lexoni më poshtë e ka publikuar babai i nxënësit i cili thotë se as ai si prind nuk kishte mundur t’i gjente fjalë të tilla për djalin e tij:

Postimi dhe letra:

Deshiroj te ndaj urimin nga mesuesja e djalit tim drejtuar dajlit tim, sot kur edhe mbaruan klasen e peste. Urim që ndoshta une si prind per djalin tim sdo kisha mundur ti gjeja te tilla fjale.

Mirenjohes per tere jeten.

***
I dashuri Mel,
“I dashuri Mel, ti je i veçantë…”, mësuesja nga Prishtina i shkruan letër nxënësit të saj, babai i djalit e publikon
Deshira ime per ty eshte te prekesh endrrat dhe t’i kthesh ne jete ato. Nuk ka rendesi sa te gjata jane, nuk ka rendesi sa te mundimshme jane, ti ec perpara sepse krahet e tu do te dergojne large nese ti lufton me pune, vullnet dhe deshire.

Meso, beso, deshiro, mos i le endrrat te harrohen ne sirtare.

Ti je i vecante dhe i mrekullueshem.

Me shume dashuri,

Mesuasja Mimoza Zeqiri Fazliu