“Ramush, Kosovën e keni troshitë për xhepat tuaj, lëreni Albinin”

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka kritikuar ish-kryeministrin Ramush Haradinaj, për mos liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ai ka thënë se Haradinaj po fajëson kryeministrin Albin Kurti, e jo “dorën dhe hajninë e vet”.

Sipas Lajçit, fajtor janë ata që punuan për pasurimin e xhepave të tyre dhe se Kurti nuk mund t’i mbulojë fajet e tyre.

“Nëse e doni atdheun, lëreni (Kurtin) t’shkojë deri n’fund, se gjithçka që asht e vjedhur, duhet t’i kthehet Kosovës!”, ka shkruar ai në një postim në Facebook.

Lajçi ka përmendur edhe kryeministrin Edi Rama, duke ironizuar se ai e ka Kosovën “nën sqetull, pasi është i gjatë”.