‘Mos ma dhuno intelektin’, ‘S’kam pi raki’ – Hisen Berisha e Salih Zyba përplasen për Pagën Minimale

Sonte në një debat televiziv kanë replikuar ashpër Hisen Berisha i PDK’së e Salih Zyba i VV’së, transmeton Periskopi.

Ata e patën një përplasje për Pagën Minimale.

‘’Po s’ma dikton ti, unë i referohem fjalë tem’, tha Zyba në RTK.

‘Mos ma dhuno intelektin Salë. Ti po thu ne po ecim me popullin dhe partinë. Mos u mundo me ma bo mjegull, se s’kam pi raki’, tha Berisha.

‘Ti përvec që nuk e din, një sekod, mos fol dhe për VV’në ti, fol për PDK’në.’, theksoi Zyba.

‘’Dal prej deputetit nëse nuk është që nuk keni premtu 350 euro pagë minimale.’’ ,tha Hisen Berisha./PERISKOPI/