Edi Rama “selam“ Kosovarëve që po e fyejnë në rrjete sociale: Pushka top ju bëftë kush mendon se…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka reaguar me një postim të gjatë në Facebook shqiptarëve nga Kosova që po e kritikojnë për qasjen e tij së fundmi, kur edhe u formalizua nisma ekonomike rajonale “Ballkani i Hapur” mes Shqipërisë, Serbisë e Maqedonisë së Veriut.

Rama ka pyetur se a mundet që të zgjidhet çështja mes Kosovës dhe Serbisë me politikën që po e ndjek Prishtina zyrtare.