Tifozi i Irlandës së Veriut e bën simbolin e shqiponjës midis Prishtinës

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut, duel ky në kuadër të Ligës së Kombëve.

E dy orë para fillimit të këtij takimi tifozët iralndez janë mbledhur tek sheshet e Prishtinës, duke pirë birra e kënduar këngë në mbështetje të Kombëtares së tyre, shkruan Periskopi.

Nga video që ka siguruar Periskopi shihet se si një tifoz bën simbolin e shqiponjës me duar.

Kjo tregon se ata tashmë kanë marrë informacionet e para për vendin tonë.