Ky pritet të jetë numri i tifozëve ‘Dardanë’ për ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Irlandës së Veriut, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve.

Tashmë gjitha biletat janë shitur dhe në tribunat e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ pritet të jenë plotë 13 mijë tifozë që do të krijojnë atmosferë fantastike, shkruan Periskopi.

Kosovës i duhet më patjetër fitorja, pasi aktualisht nga një triumph ndaj Qipros me rezultatin 0:2 dhe një humbje 0:1 ndaj Greqisë.