Humbi 45 kilogram vetëm sepse shtoi një përbërës në kafe që ne të gjithë e kemi në frigorifer

Përveç stimulimit të vigjilencës së organizmit, nëse shtoni një përbërës në kafe është një eliksir i vërtetë për humbje peshe.

Multimilioneri Dave Apspei zbuloi se me ndihmën e vetëm një përbërje që i shtoi kafesë kishte humbur 45 kilogramë!

Sekreti është në yndyrna të mira që do të parandalojnë që organizmi juaj të ndihet i lodhur dhe i uritur.

Ideja e shtimit të yndyrës në kafen e tij i erdhi gjatë një udhëtimi në Tibet në vitin 2004 kur vendasit i dhanë atij gjalpë qumështi për të rivendosur energjinë për të qëndruar në lartësi të lartë mbidetare.

Pas një viti studimi, ai erdhi me një recetë për kafe të mirë. Pasi të keni bërë kafen, shtoni 1 deri 2 lugë vaj ulliri, gjalpë të pakripur ose masë të shkrirë. Nëse e përzieni këtë lëng në një blender për 20-30 sekonda, do të fitoni një krem të butë.