A ka ekzistuar njeriu i parë (Ademi), apo njeriu e ka prejardhjen prej majmuni? – Kjo është përgjigja e Elvis Naçit

Imami i njohur Elvis Naçi ishte i ftuar të dielën mbrëma në emisionin n’Kosovë Show te Shpetim Desku.

Në pyetjen se kush e ka krijuar njeriun dhe se a beson në teorinë e Evolucionit, imami Elvis Naçika thënë se njeriu është krijuar njeri dhe se nuk e ka prejardhjen perj majmuni, përcjell Korrespodenti.

“Njeriu u krijua njeri dhe ishte turp i madh që i tham se ishte majmun, të pakten të kishim gjetur ndonjë kafshë më dinjitoze se sa majmuni”, tha imami Naçi. /Korrespodenti

Më poshtë po ju sjellim përgjigjen e plotë të imamit Naçi: