Mjekët: “Mos Provoni Asgjë Tjetër”, Ja 2 Shërimet BIO Për Arteriet E Bllokuara

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj.
Nëse doni të ulni rreziqet nga ataku kardiak, atëherë duhet të siguroheni që ti mbani arteriet tuaja të hapura.

Sa më pak pllaka të jenë të ndërtuara te arteriet tuaja aq më mirë është. Duke marrë ilaçe ekziston gjithmonë rreziku që të prekeni nga efektet e tyre anësore.
Por ne kemi përgatitur për ju sot, një recetë e cila do t’ju ndihmojë që ti mbani arteriet e zhbllokuara.

Përbërësit:

1 filxhan lëng limoni
1 filxhan xhinxher i copëzuar
1 filxhan hudhër
1 filxhan uthull molle

Përbërja:

Zieni të gjithë përbërësit, përveç uthullës së mollës në ngrohje të ulët për rreth gjysmë ore.
Hiqeni përzierjen nga nxehtësia dhe kulloheni atë.

Lëreni të qetësohet pak.

Sapo të ftohet, shtoni 3 gota mjaltë dhe uthullën e mollës dhe përzieni.
Hidhni përzierjen në një enë prej xhami dhe vendoseni në frigorifer.

Përdorimi:

Ngrohni pak ujë në sobë (sigurohuni që nuk është e nxehtë!).Dhe shtoni 4 lugë nga përzierja. Piheni çdo mëngjes para se të hani mëngjes për 3 javë rresht.
Pastaj ndaluni për një javë dhe javën tjetër përsëritni hapin e mësipërm.

Gjithashtu ekziston edhe nje metode tjeter qe mund te lehtesoje problemin tuaj.

Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga simptomat e shkaktuara nga nivelet e larta të kolesterolit, për shkak të stilit të jetesës së shpejtë, apo duke mos i kushtuar vëmendje të mjaftueshme shëndetit.

Nëse kolesteroli juaj është më shumë se 4,60 – 6,20 mmol/L, atëherë ju mund të keni probleme. Ushqimet e përpunuara me yndyrë zakonisht ndikojnë te arteriet, duke i tejmbushur me toksina dhe kimikate.

Lajm i mirë është se ka një mënyrë e thjeshtë për të zgjidhur këtë çështje problematike! Dhe është pikërisht kjo pije e fuqishme:

Përbërësit:

5 ose 6 tufa majdanoz
3 lugë çaji sodë
12 gota ujë
1 kg limon

Udhëzime:

Hidh ujin në një tenxhere dhe ziejeni.
Shpëlani limonët, prejini ato dhe shtojini në tenxhere. Shtoni sodën e bukës. Lërini për 1 orë. Prejeni majdanozin dhe shtojeni atë te përzierja.
Gatuajeni për 2-3 orë në zjarr të ulët. Hidheni në shishe qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Merrni 4 lugë gjelle çdo mëngjes në stomak bosh, për 20 ditë.