E FUNDIT/ Kryeministri Edi Rama kapet ne rrenë, ja si qendron e verteta

Bajqinovci thotë se Rama gë njeu kur tha se trupat serbe ishin te paret që erdhen në ndihmë pas tër met,it.Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka folur për forumin e “minishen genit”, e që më pas u vendos të quhet “Ball kani i Hapur”, shkruan Express.

Bajqinovci për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, tha se ka gë njy,er kur ky i fundit tha se trupat serbe ishin te parat që i erdhen shqiptarëve për ndihmë kur ndodhi tër met,i në Durrës.“Rama tha se trupat serbe ishin te paret që hyne në Shqipëri për ndihmë kur ndodhi tër me,ti në Durrës”, është shprehur Bajqinovci.“Zoti rama ka gë njy,er sepse FSK’ja ka hyrë e para për ndihmë”, theksoi deputeti.

Liderët e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, morën pjesë në forumin e “minishen genit” në Shkup, e që nga aty këta liderë kri tiku,an shtetet që nuk morën pjesë; Kosova, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina.