Pritjes i erdhi fundi – Zbulohet se kur do të zhvillohet rimeçi i madh USYK – JOSHUA

Ende nuk është përcaktuar një datë e saktë e rimeçit mes Usyk dhe Joshua, por të paktën muaji dhe vendi tashmë dihet.

Ndeshja thuhet se ishte planifikuar të zhvillohej në Arabinë Saudite më 23 korrik, shkruan Periskopi.

Megjithatë, sipas The Telegraph, lufta tani do të shtyhet në mes të gushtit.

Siç raportohet nga shtypi britanik, fakti që Joshua ka rinovuar kontratën e tij për të drejtat televizive në Mbretërinë e Bashkuar me ‘Sky Sports’, ka ngadalësuar procesin.

Por ky rimeç do të ndodh këtë vit.