I moshuari: Albin Kurti nuk është për shtet, e ka tradhtu popullin duke i thënë ta rriti rrogën

Ani pse mori një përkrahje të madhe në zgjedhje, kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti nga ana tjetër ka edhe kritikuesit e tij, shkruan GazetaDemos.

Qëndrimi i Lëvizjes Vetëvendosje dhe vetë deklarimi i Kurtit për ta kundërshtuar tërhqejen e disa mjeteve nga Trusti, ka revoltuar disa qytetarë.

Një qytetar i moshuar në Prishtinë ka thënë se Albin Kurti nuk është për të qeverisur dhe se i njejti sipas tij ka tradhtuar qytetarët kur u ka kërkuar votën.

“Nuk është për shtet, kurse populli nuk i beson nuk e di pse rrinë ai aty. Pse rrinë? I ka tradhtu hallkun, i ka thanë ama votën, ta rriti rrogën, ta rriti penzionin, asnjërën, hiç, asnjërën…Shkon e rrinë nëpër Amerikë…”