Zbulohet mënyra si të presësh qepë pa u përlotur

Qepa është një nga perimet që shpesh e shohim tek gatimet tona. Por prerja e qepëve për shumë persona është një makth.

Në një pikë të caktuar nuk arrin dot as t’i mbash sytë hapur për shkak të lotimit që shkaktohet nga aroma e që ato lëshojnë në momentin e prerjes.

Për ta shmangur një gjë të tillë, kafshoni një copë bukë ndërkohë që prisni qepët dhe lëreni gjysmën të qëndrojë jashtë gojës./albeu.com