Ky vendim pritej nga Kroacia, Prej tani e tutje mund të shkoni pa …!

Pas më shumë se dy viteve dhe kufizimeve të rreepta, pothuajse të gjitha masat epid.emio.logjike në Kroaci po shfuqizohen nga sot. Ministri i Punëve të Brendshme dhe shefi i Shtabit të Mbrojtjes Civile të Republikës së Kroacisë. Detyrimi për vendosjen e maskave mbetet për punonjësit dhe pacientët në sistemin e kujdesit social, për personat që … Read more

Ish-ambasadori serb në Berlin: “Scholz në Beograd do të kërkojë njohjen e Kosovës”

Nuk ka asnjë dyshim që në vizitën e tij në Beograd kancelari gjerman Olaf Scholz do të kërkojë nkohjen e Kosovës nga Serbia, ka thënë ish-ambasadori serb në Berlin, Ognjen Pribicevic. “Do të ketë këmbëngulje që vendete e Ballkanit, veçanërisht Serbia, të anëtarësohen në Bashkimin Evropian sa më shpejtë, dhe fakti është se Shtetet e … Read more

Ngjarje interesante: Mjekrra e Shkëlzen Maliqit dhe truprojet e UÇK-së që e ruanin Thaçin

Gazetari Baton Haxhiu, në një intervistë dhënë për Kanal10, ka shpjeguar detaje interesante për periudhën e luftës dhe fillimin e bombardimeve të NATO-s. Ai e rrëfeu edhe një ngjarje e cila ishte mjaft interesante për atë periudhë. “… në një moment kam marrë një telefonatë nga Washingtoni, nga James Rubin dhe më tha që unë … Read more

Vini re! Për të gjithë ata që dëshirojnë të udhëtojnë në Zvicër, kjo është ajo që duhet ta dini

Në Zvicër është konfirmuar rasti i dytë i lisë së majmunit. Virusi u zbulua te një person në Gjenevë, i cili ishte kontaminuar “gjatë një udhëtimi jashtë vendit”, ka konfirmuar Departamenti i Shëndetësisë i kantonit, përcjell albinfo.ch. Ai shtoi se personi i infektuar “është aktualisht në izolim, gjendja e tij e përgjithshme është e mirë … Read more

Kancelari Gjerman nuk toleton me!! “Scholz në Beograd do të kërkojë njohjen e Kosovës”

Nuk ka asnjë dyshim që në vizitën e tij në Beograd kancelari gjerman Olaf Scholz do të kërkojë nkohjen e Kosovës nga Serbia, ka thënë ish-ambasadori serb në Berlin, Ognjen Pribicevic. “Do të ketë këmbëngulje që vendete e Ballkanit, veçanërisht Serbia, të anëtarësohen në Bashkimin Evropian sa më shpejtë, dhe fakti është se Shtetet e … Read more

Situata Del Nga Kontrolli Dhe Vjen Veprimi Skandaloz i Dyshes Vuciq-Daciq: Serbia po dëshiron t’ia pamundësojë Kamberit që të bëhet deputet

Të dielën më 27 maj do të përsëritet votimi në vendvotimin numër 6 në Tërrnoc të Bujanocit. Sipas kryetarit të Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafi, tha në Edicionin Special në Klan Kosova se Serbia po e bën këtët që Shaip Kamberit, t’i pamundësohet që të bëhet deputet. “Duhet theksuar se tashmë … Read more

Ish kryetari i Prishtines: Nëse Kurti s’është gati për kompromise, s’duhet të jetë kryeministër në këtë kohë

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se ka ardhur koha që dialogu Kosovë-Serbi të marrë një epilog, ndonëse thotë se nuk sheh gatishmëri nga asnjëra palë që këtë çështje ta mbyllin. “Asnjëra palë nuk po duket serioze në dëshirën e tyre për me pasë marrëveshje. [Ndërkombëtarët] gjithmonë thonë ‘ky është viti’, sivjet pak më … Read more