Gruaja e dërgoi në dуqan рër рazar, burri blen biletën e lotariѕë dhe fiton 190,736 dollarë

Një burrë nga Miçigani e dërgoi bashkëshortja për të blerë një biletë llotarie dhe fitoi 190,736 dollarë.

Preston Maki, 46 vjeç, nga Marquette, u tha zyrtarëve të Lotarisë së Michiganit se nuk do ta kishte blerë biletën e tij Fantasy 5 nëse nuk do të kishte qenë një mesazh nga gruaja e tij.

“Po mbaroja ditën time në punë kur gruaja ime më dërgoi një mesazh me tekst duke më kërkuar të bëja një ndalesë për ushqime në rrugën time për në shtëpi”, tha Maki. “Zakonisht nuk luaj Fantasy 5 nëse jackpoti është më shumë se 200,000 dollarë, por pashë se ishte afër dhe vendosa të blej pesë zgjedhje të lehta.”

Lojtari tha se e kontrolloi biletën të nesërmen.

“Të nesërmen në mëngjes, isha në kuzhinë dhe skanova biletën me aplikacionin celular të Lotarisë dhe pashë se isha fituesi i çmimit të parë! Fitimi është kaq i paimagjinueshëm,” tha ai.

Maki fitoi xhekpotin prej 190,736 dollarësh. Ai tha se ka në plan të ndajë fitimet e tij me familjen dhe të bëjë disa investime./abcnews.al